Martedí - Wtorek

Wybierz się na spacer po pięknych

miasteczkach portowych

We wtorek odwiedź jedną z przeuroczych, niczym wyjętych z pocztówek miejscowości wokół Jeziora Garda. Fasady domów mają barwy cytryn, pomarańczy i cynamonu. Porty zawsze pełne są pięknych łódek. Spędź dzień spacerując wzdłuż klimatycznych uliczek i zajrzyj do tutejszych sklepów i kawiarni. Pozwól dzieciom zasmakować w prawdziwych, regionalnych lodach!

Nasze Top 5

Peschiera del Garda

Otoczone murami miasto portowe pamiętające czasy rzymskiej świetności. Koniecznie odwiedź bulwar Via Cordigero, który biegnie wzdłuż linii wody.

Sirmione

Do „Perły Jeziora Garda” można dotrzeć jedynie starożytnym mostem zwodzonym lub łodzią. To wspaniałe zamkowe miasto znajduje się bowiem na półwyspie.

Borghetto sul Mincio

Mała, przytulna wioska z wąskimi, krętymi uliczkami, młynami wodnymi oraz uroczymi restauracjami na świeżym powietrzu z kuchnią w stylu „La Mama”. Poczujesz tu klimat prawdziwych Włoch.

Lazise

Znajdziesz tu cudowne kawiarenki z ogródkami nad wodą. Zasiądź tu szczególnie wieczorem, gdy tysiące małych światełek lśnią w powietrzu, a księżyc odbija się w łagodnej tafli jeziora. Cóż to za bajkowa sceneria!

Limone sul Garda

Usytuowane po północno-wschodniej stronie jeziora, z widokiem na Monte Baldo. Limone wygląda jak przyklejone do klifu. Wznosi się stromo ku górze, lecz poniżej, przy głównej promenadzie, teren jest płaski.