Utorak – Wtorek

Malownicze miejsca i kulinarne podboje

Jeśli chcesz zwiedzić najpiękniejsze miasta Istrii, pokażemy Ci drogę i podpowiemy gdzie zjeść smaczny obiad.

Umag

Wieże i tenis

Nabrzeżne miasto Umag leży najbliżej granicy ze Słowenią. Warto zwiedzić: dzwonnicę w stylu weneckim, latarnię morską i liczące tysiąc lat mury miejskie. Polecamy spacer po wąskich alejkach. Jeśli jesteś fanem tenisa, w Umag w lipcu rozgrywany jest popularny turniej tenisa ATP Croatia Open.

Pula

Rzymskie miasto

Pula! Cóż to za wspaniałe miasto! Największe na Istrii i wprost obfitujące w historyczne miejsca. Główną atrakcją jest Amfiteatr, jeden z najstarszych na świecie. Chcesz dowiedzieć się jak żyli rzymscy gladiatorzy? Zobacz ekscytujące show Gladiatorów odbywające się tu wieczorami.

Rovinj

Bajecznie pastelowe domy

To miasteczko jest prawdziwą perełką! Wybierz się na wędrówkę wzdłuż wielowiekowych uliczek otoczonych pięknymi pastelowymi domami, uroczymi butikami i przytulnymi, małymi restauracjami. Wstąp do jednej z knajpek i spróbuj fantastycznych, regionalnych potraw. Zakończ dzień sącząc orzeźwiającego drinka nad leniwie szumiącą wodą.

Poreč

Żywa atmosfera

Masz ochotę na odrobinę kultury i zabawy? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! Poreč to miasto bogate zarówno w historię, jak i kulturę, a do tego tętni nocnym życiem! Najbardziej imponującą atrakcją tej miejscowości jest Bazylika Eufrazjana, która góruje nad średniowiecznymi murami miejskimi. Takiego widoku nie możesz przegapić!

Novigrad

Romantyczny port rybacki

Masz ochotę spróbować najświeższych w swoim życiu owoców morza? Jeśli tak, to Novigrad jest idealnym miejscem na spełnienie tego marzenia! Przejdź się wzdłuż tutejszej starówki i dotrzyj do portu, w którym codziennie pojawia się nowy połów. Wybierz idealne dla siebie ryby i owoce morza – będą wyśmienite gdy przyrządzisz je na grillu na kempingu!

Nasza wskazówka: zajrzyj do Mediterraneo Bar – nie znajdziesz innej knajpki, która byłaby bliżej Adriatyku!