Ponedjeljak – Poniedziałek

Kąpiel w krystalicznie czystej wodzie

Nie ma lepszego początku wakacji na Istrii niż orzeźwiająca kąpiel w krystalicznie czystej wodzie Adriatyku.

Podwodne safari

Świat pod wodą jest jeszcze piękniejszy. Załóż odpowiednie buty i wybierz się na snorkeling. Podziwiaj kolorowe ryby, poszukaj muszelek i odkrywaj dno oceaniczne. Z pewnością nie będziesz się nudzić. Jeśli jesteś doświadczonym nurkiem, wybierz się do szkoły nurkowania i przeżyj coś wyjątkowego. Wraz z instruktorami zwiedzisz wraki statków zatopionych w okolicy.

Spakuj na plażę

  • Sprzęt do snorkelingu i klapki
  • Buty do wody
  • Krem z filtrem
  • Okulary
  • Aparat lub telefon, by uchwycić piękne chwile

Urocze, kamieniste plaże

Na Istrii znajdziesz mnóstwo kamienistych, żwirowych czy skalistych plaż. Zaletą jest fakt, iż woda jest tu niesamowicie czysta. Słońce wyczarowuje na tafli wody magiczne kolory. Zdecydowanie warto mieć ze sobą buty do wody. Jeśli wolisz czuć piasek pod stopami, w okolicy znajdą się też plaże piaszczyste (jak te w Medulin) oraz te usypane sztucznie. Niemal wszystkie kempingi położone są przy morzu. Chcesz dowiedzieć się, które piaszczyste plaże polecamy? Czytaj dalej!

Relaks czy sporty wodne?

Zrelaksuj się podczas pływania lub spędź bardziej aktywny dzień. Wszystko kręci się tu wokół sportów wodnych: snorkeling, windsurfing, żeglarstwo, kajaki czy rejsy statkiem. Alternatywą jest długi, leniwy wypoczynek na plaży, leniuchowanie na leżaku pod parasolem czy na kocyku w cieniu piniowych drzew.

Wskazówka:

Wybierz się w rejs wybrzeża Chorwacji i napawaj oczy niesamowitymi widokami na trasie. Poczuj rajski klimat 22 wysp archipelagu Rovinj, zobacz zabytkowe miasteczka portowe, zielone skaliste wybrzeże Kanału Limskiego w pobliżu miasta Vrsar i magiczne wyspy Brijuni.