Witaj na Istrii,
w wakacyjnym niebie!

Krystalicznie czysta woda

Wspaniałe zabytki i cudowne krajobrazy

Kuchnia śródziemnomorska

Najwyższej jakości kempingi

Atrakcje dla dzieci

Kolor morza jest tu niesamowicie niebieski, krajobrazy przywodzą na myśl te w Toskanii, a w maleńkich wioskach życie płynie swoim tempem. Gdzie znajduje się ta magiczna kraina? Na Istrii! Skąpanym w słońcu półwyspie na północy Chorwacji.

Smaczna wskazówka:


Cevapcici

Przysmak palce lizać… Cevapcici to pyszne istryjskie kiełbaski mocno doprawione mieszanką bałkańskich przypraw. Najlepiej smakują podane w chlebku pita z chrupiącymi warzywami i sosem czosnkowym!

Dlaczego Istria?

Najbliższe ciepłe morze...

Odległość do Istrii z Katowic czy Krakowa nie przekracza 1000 km. Z Warszawy to niecałe 1200 km, co oznacza, że w jeden dzień możesz znaleźć się w Poreču, nad ciepłym chorwackim morzem.

Jest tu bardzo wiele do odkrycia

Cudowne nadmorskie miejscowości jak Pula, Poreč czy Rovinj, zapierająca dech w piersi przyroda na wyspach Brijuni i w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, kulinarne przysmaki jak na przykład cevapcici, lokalne wino, mięsa i ryby przygotowywane w tradycyjny, istryjski sposób. Wisienką na torcie są absolutnie wyjątkowe rodzinne kempingi nad morzem.


Piękne plaże

Najpiękniejsze plaże Istrii to plaże kamyczkowe położone w idyllicznych zatokach, choć znajdą się tu też nieliczne plaże piaszczyste. Zabierz ze sobą buty do wody oraz sprzęt do snorkelingu i podziwiaj kolorowe ryby.

Istria = Zwiedzanie

Miłośnicy kultury poczują się tu rozpieszczani pięknem malowniczej Puli z romańskim teatrem i świątynią Augusta, Bazyliką Eufrazjana w Porecu, zamkiem Pazin i wąskimi, średniowiecznymi alejkami Rovinja. Nie może Cię tu zabraknąć!


Pyszna lokalna kuchnia

Poznaj sekrety kuchni śródziemnomorskiej na Istrii: cevapcici, skorupiaki, grillowane mięsa i ryby, ser kozi, faszerowana papryka, makarony i baklawa. Do tego wyborne, lokalne wino i oliwa z oliwek, która nigdzie indziej nie smakuje tak doskonale!


Cudowna Przyroda

Wybierasz się w głąb lądu? Poczujesz się tu jak w ziemskim raju. Zobacz Park Narodowy Brijuni, parki przyrody Ucka i Medvednica, jaskinie Baredine i zapierające dech wodospady i jeziora plitwickie. Co za widok!


Spakuj:

  • Buty do wody
  • Sprzęt do snorkelingu
  • Aparat
  • Krem z filtrem
  • Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy

Dane o Istrii

Powierzchnia Istrii to 2820 km²

445 km wybrzeża

33 chronione obszary przyrodnicze

Średnio 2400 godzin słonecznych w ciągu roku

Walutą Chorwacji jest kuna (1 kuna = 0.57 zł)